Oro tarpo šiltinimas Thermo-lun

Sienų oro tarpų šiltinimas užpildant termoizoliacinėmis putomis Thermo-Lun, Danija.
Senuose mūriniuose ir skydiniuose pastatuose buvo paliekami ventiliaciniai oro tarpai. Dėl oro konvekcijos ir ventiliacijos per tuos tuščius oro tarpus prarandamas didesnis šilumos kiekis – kartais iki 50 proc., lyginant su užpildytais izoliacinėmis medžiagomis.
Viena iš efektyviausių priemonių nuo šilumos praradimo – tai sienų oro tarpo šiltinimas aminoplasto termoputomis pagamintomis pagal danišką Termo-Lun technologiją, Lietuvoje patentuotu termoputų pavadinimu ,,Mipora”. Danijoje Thermo-Lun kompanija/jos vadovai šiltinimo veiklą aminoplasto termoputomis pradėjo jau daugiau kaip 50 metų.
Naudojant putas Thermo-Lun/,,Mipora” pasiekiamas dvigubas efektas: termoputos sustabdo oro judėjimą sienoje ir padidina bendrą sienos šilumos varžą. Šiltinimo putos Thermo-Lun/,,Mipora” – garui pralaidi, „ kvėpuojanti“ medžiaga, todėl naudojama šiltinant ir medines, skydines sienas, grindis, perdengimus ir visur kur yra oro tarpai. Termoputos ,,Mipora” įpurkškiamos per išgręžtas sienoje kiaurymes 16-18 mm. Skylės gręžiamos siūlėse tarp plytų, užpildžius oro tarpą termoputomis užtaisomos atitinkamos spalvos mišiniu, fasadas praktiškai lieka nepakitęs.
Oro tarpo šiltinimas užpildant termoputomis naudojamas renovuojant ir paveldosaugos pastatus – tušti tarpai sienose užpildomi negadinant fasado vaizdo. Tai pats pigiausias būdas apšiltinti Jūsų namą kokybės ir efektivumo atžvilgiu ir be didelių rūpesčių. Pagal Danijos technologiją Termo-Lun, per išgręžtas sienose skyles 2 kg/cm² slėgiu pučiamos termoputos pilnai užpildo oro tuštumas ir sustingdamos nespaudžia sienų. Technologiškai galima užpildyti tuštumas ir už gipso kartono plokščių
Termona UAB taip pat atlieka pastato sienų ir kitų konstrukcijų termovizinius tyrimus, tikslu rasti šilumos/šalčio didelio laidumo vietas. Konsultuojame apie šiltinimo medžiagų savybes, bei sienų renovacijos/šiltinimo ypatumus. Vykdome techninę darbų priežiūrą ir kontrolę.
.Termoputų Thermo-Lun/,,Mipora” techninės savybės:
Užpildymo oro tarpas – 2 cm ir daugiau
Lyginamasis svoris – iki 13 kg/m³
Šilumos laidumаs – 0,033 W/mK
5 cm putų sluoksnio šiluminė varža R = 1,5 m²k/W
(tai atitinka 75 cm storio plytinės sienos šiluminę varžą )
Ekologiškai švari medžiaga
Nedegi medžiaga – nepalaiko degimo proceso
Vandens garų pralaidumo koeficientas – 0,25 mg (m.h.Pa.)